HABERLER : SAYI :: Aralık 2014 Çekmeköy2023 Aralık

SOKAĞIN SESİ

SOKAĞIN SESİ ÇEKMEKÖY 2023

Bakalım vatandaşlarımız Çekmeköy 2023 aracılığıyla Başkanımız Sayın Ahmet Poyraz’a neler söylemiş…
MODERN ÇEKMEKÖY'ÜN TARİHİ-1

MODERN ÇEKMEKÖY'ÜN TARİHİ-1 ÇEKMEKÖY 2023

Köy isimlerine en erken ulaşabildiğimiz dönem Kanuni Sultan Süleyman dönemidir. Bu dönemde tutulan tapu tahrir kayıtlarının ihtiva eden defterlerde Çekmeköy, Hüseyinli, Sırapınar ve Koçullu; yine aynı döneme ait şeriye sicillerinde de bu köylerle birlikte Alemdağ ve Ömerli köylerinin isimleri geçer.
TÜRK FUTBOLUNUN EFSANE İSMİ HAMİ MANDIRALI

TÜRK FUTBOLUNUN EFSANE İSMİ HAMİ MANDIRALI ÇEKMEKÖY 2023

O, Trabzonspor ve Türk Futbolunun efsane ismi… O, efendiliğiyle taraflı tarafsız herkesin gönlünü fethetmiş bir yıldız… O, iyi bir teknik adam ve iyi bir aile reisi. 20 Temmuz 1968, Trabzon Arsin’de doğan, henüz 10 yaşındayken Trabzonspor’a dahil olan, sayısız başarılara imza atarak adını Türk Futbol tarihine altın harflerle yazdıran, “Füzeci” Hami Mandıralı ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Biz sorduk, Hami Hoca tüm samimiyetiyle cevapladı.
BİNBİR SURAT YAVUZ SEÇKİN

BİNBİR SURAT YAVUZ SEÇKİN ÇEKMEKÖY 2023

BİN BİR SURAT YAVUZ SEÇKİN… O BİR KOMEDİ VE TAKLİT ÜSTADI… O TAKLİT, SHOW , KAHKAHA DENİLİNCE İLK AKLA GELEN İSİM… O BİR RADYOCU, OYUNCU, SENARİST, VE KOMEDYEN … RENKLİ KİŞİLİĞİ İLE DERGİMİZE RENK KATACAĞINA İNANDIĞIMIZ YAVUZ SEÇKİN İLE ATÖLYESİNDE, DAHA DOĞRUSU SEVENLERİNİN BEĞENİSİNE SUNDUĞU, O ÜNLÜ TİPLEMELERİN ORTAYA ÇIKTIĞI MUTFAKTA ÇOK ÖZEL SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİK.